Проєкт розроблено та реалізовано Лисецькою ініціативною групою (керівник проєкту Наталія Ярощук) у партнерстві ГО «Природничий клуб «Кедрина» в рамках програми «SCLR» за фінансової підтримки Угорська Екуменічна Служба Допомоги. Проєктна пропозиція стала одним із переможців в конкурсі проєктних заявок, який проводила Угорська Екуменічна Служба Допомоги в рамках програми «SCLR» у вересні - жовтні 2023року.
Старолисецький ліцей є найбільшим закладом освіти Лисецької громади. Тут навчаються 384 учні, серед них є 7 діток на інклюзивній формі навчання. Завдяки реалізації проєкту кабінет практичного психолога обладнано комфортними та функціональними меблями, обладнанням для занять з дітками, спортивним куточком.
Зокрема, придбано 2 сухих басейни з кульками, 2 комплекти ігрових меблів Веселка – 2 комплекти, стіл для малювання піском, 4 упаковки кінетичного піску 5 кг, бізіборд (100х60см), спортивний куточок з мотузковим набором з сосни, 2 модульних конструктори Блок-3, 2 крісла-мішка «футбол», 2 м’яких крісла-груша, геометрична піраміда , набір Фребеля (14 модулів+ розграфлене поле), мат учбовий «Де моє місце» на загальну суму 151000,00 грн.
Повна вартість придбаного обладнання профінансовано донором Угорською Екуменічною Службою Допомоги.
«Ціль ініціативи полягала в облаштуванні комфортного та функціонального простору з належними умовами для організації психологічного розвантаження учасників освітнього процесу, індивідуальної роботи з учнями, вчителями, батьками, які потребують допомоги психолога. Ми хотіли створити куточок для релаксу та навчання, який надихатиме», - прокоментувала керівник проєкту Наталія Ярощук.
Завдяки реалізації проєкту діти отримали функціональний, яскравий та комфортний простір, в якому проводяться як індивідуальні, так і групові корекційно-розвиткові заняття для дітей, які знаходяться на інклюзивній та індивідуальній формі навчання. Та не тільки. Всі учні школи можуть завітати до кабінету для психологічного розвантаження і відпочинку.
«Діти надзвичайно щасливі, що мають таку змогу навчатись і гратись водночас. Стіл з підсвіткою для піскової терапії - найбільша наша радість. Діти висловлюють свою творчу фантазію та уяву. Піскова терапія один з наших улюблених занять, коли дітки виражають свої почуття, думки та емоції.
Набір Фребеля також допомагає нам розвивати творчі здібності дитини, а з дітками з ООП ми розвиваємо дрібну моторику рук, а також вчимось працювати спільно у парі чи команді й розв’язувати різні цікаві завдання,»- поділилася своїми враженнями практичний психолог Іванна Дякун.
Нові знання та інструменти для їх реалізації тут отримають не тільки учні, а і їхні вчителі, для яких у ресурсній кімнаті передбачено все необхідне для того, щоб грамотно побудувати інклюзивний освітній процес.
Педагогічний колектив, учні та їх батьків, вдячні Угорська Екуменічна Служба Допомоги, яка в рамках програми «SCLR», підтримала дану ініціативу і ще одна мрія стала реальністю.