НОВИНИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ
Державна служба зайнятості – централізована система державних установ, діяльність якої спрямовується та координується Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
На сьогодні державна служба зайнятості є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, вона на безоплатній основі надає послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу, послуги з державного соціального страхування на випадок безробіття, а також здійснює виплату матеріального забезпечення у зв'язку з тимчасовою втратою роботи.
Головними завданнями державної служби зайнятості на сучасному етапі є:
- розвиток активних програм сприяння зайнятості населення;
- підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці;
- адресна допомога у працевлаштуванні соціально незахищених категорій населення;
- запровадження нових партнерських відносин з роботодавцями, стимулювання їх до створення нових робочих місць.
Всі відділення Служби працюють за єдиною схемою надання послуг. Клієнти можуть звернутися до будь-якого центру зайнятості та отримати всі передбачені законодавством соціальні послуги, пов’язані з працевлаштуванням. У службі зайнятості створена уніфікована оперативна база вакансій, шукачів роботи та можливостей проходження професійного навчання по всій країні. Це дозволяє розширити зону пошуку роботи для безробітних не тільки в межах району чи області, а й держави в цілому.
Служба зайнятості постійно модернізується та розвивається, дбає про постійне вдосконалення соціального захисту українських громадян від безробіття.
Режим роботи Тисменицької районної філії
Івано-Франківського обласного центру зайнятості
ПОНЕДІЛОК 8-00 – 17-15
ВІВТОРОК 8-00 – 17-15
СЕРЕДА 8-00 – 17-15
ЧЕТВЕР 8-00 – 17-15
П‘ЯТНИЦЯ 8-00 – 16-00
СУБОТА ВИХІДНИЙ
НЕДІЛЯ ВИХІДНИЙ
Ми у Facebook https://www.facebook.com/TysCZ
Контактний номер 034-36 2-10-05
-----
21 червня 2024 року
Пресреліз
На Івано-Франківщині 150 роботодавців вже отримали компенсацію витрат за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб у 2024 році
З початку року в Івано-Франківській області вже 150 роботодавців отримали компенсації витрат за працевлаштування 172 внутрішньо переміщених осіб.
Загалом, від початку дії програми отримання роботодавцями компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні відповідно до Постанови КМУ від 20.03.2022 № 331 (зі змінами) https://is.gd/GFI0vj 684 роботодавці з Івано-Франківщини вже скористалися такою можливістю та отримали компенсацію на загальну суму понад 13,5 млн грн за працевлаштування 1098 внутрішньо переміщених осіб.
Нагадуємо, що з 1 січня 2024 року уряд збільшив загальну тривалість надання компенсації витрат роботодавцю за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з двох до трьох місяців та до 6 місяців – за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з числа осіб з інвалідністю. Розмір компенсації відтепер залежить від розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня складає 7100 грн, а з 1 квітня – 8 000 грн.
Все про компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО на сайті Державного центру зайнятості https://is.gd/LZZz91.
З питань працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та отримання компенсації можна отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
17 червня 2024 року
Пресреліз
Реалізація урядової програми з підтримки українського виробника «Зроблено в Україні»
Відкриття офісів «Зроблено в Україні» для малого та мікробізнесу - це частина впровадження національної політики, ініційованої Президентом Володимиром Зеленським, яка реалізується Міністерством економіки України.
Державна служба зайнятості активно долучається до реалізації даної програми. Вже в багатьох областях України відкрилися офіси, які створюють сучасні платформи для прямого діалогу між державою та підприємцями.
Тому, якщо Ваша компанія відповідає певним критеріям, Ви також може стати частиною ініціативи «Зроблено в Україні». А саме:
1. Ваша компанія є виробником товарів.
2. Виробничі потужності розміщені на території України.
3. Ваша продукція відповідає характеристикам «Зроблено в Україні».
Якщо так, то Ви саме той, кого може підтримати урядова програма «Зроблено в Україні».
Отож, приєднуйтеся до ініціативи зміцнення економіки та розвитку вітчизняного виробництва «Зроблено в Україні»!
Детальніше за посиланням https://madeinukraine.gov.ua
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
14 червня 2024 року
Пресреліз
Визначено чергових переможців урядових програм «Власна справа» та «Грант для ветеранів»
Нещодавно Державним центром зайнятості було визначено переможців десятого періоду подачі заяв на отримання мікрогрантів згідно програми «Власна справа», за результатами якого Івано-Франківська область знову у п’ятірці лідерів серед регіонів з найбільшою кількістю прийнятих позитивних рішень.
Від початку 2024 року позитивні рішення щодо надання коштів мікрогранту на започаткування або розвиток власної справи вже отримали 367 жителів Прикарпаття, в тому числі 17 внутрішньо переміщених осіб. Після отримання коштів мікрогранту дані особи створять 739 робочих місць.
Щодо реалізації програми з надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу для ветеранів та членів їхніх сімей «Грант для ветеранів», то від початку року вже 38 заявників з Івано-Франківщини отримали позитивне рішення Державного центру зайнятості щодо надання їм коштів гранту. Серед отримувачів гранту 25 учасників бойових дій та 13 дружин ветеранів. Після отримання коштів гранту дані особи створять на Прикарпатті 87 нових робочих місць.
Нагадуємо, що урядовий проєкт «єРобота» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць. Отримати мікрогрант/грант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми мікрогранту/гранту.
Консультації з питань сфери зайнятості, зокрема щодо процедури подання заявки та отримання грантів ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN.
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
12 червня 2024 року
Пресреліз
Рекрутинг від служби зайнятості – сучасний підхід у підборі кадрів
Державна служба зайнятості є найбільшим і найпотужнішим безкоштовним рекрутинговим агентством в Україні, яке забезпечує роботодавців кваліфікованими працівниками та надає гідну роботу тим, хто її шукає!
Розгалуженість мережі служби зайнятості дозволяє мати найбільшу базу даних вакансій та резюме кандидатів за різними професіями і сферами діяльності.
Використовуючи сучасні технології і способи підбору персоналу, базу резюме та інші канали пошуку кандидатів, рекрутери служби зайнятості ретельно підбирають кандидатів на заявлені роботодавцями вакансії.
«У сучасних реаліях підприємства дійсно зацікавлені в рекрутинговій формі співпраці зі службою зайнятості, - зауважує директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк. - Роботодавці не витрачають час на підбір кандидатів з великої кількості бажаючих осіб, позбуваються потреби розміщувати свої вакансії на платних ресурсах, завжди в курсі нових актуальних вакансій на ринку праці Івано-Франківщини».
Також в Івано-Франківському обласному центрі зайнятості успішно працює Телеграм канал «Hr-центр Прикарпаття Робота в Івано-Франківську та області», на якому щоденно публікуються актуальні вакансії Івано-Франківської області, анонси подій та секрети успішного працевлаштування, а також вакансії для осіб з інвалідністю (https://t.me/robota_frankivsk_robota).
На Телеграм-каналі також прикріплена анкета шукача роботи (https://is.gd/hUc5Tm), після заповнення якої вся інформація генерується у відповідну Google форму та в подальшому опрацьовується рекрутерами.
Якщо ви шукаєте роботу або працівників для свого підприємства, звертайтесь до рекрутерів служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
10 червня 2024 року
Пресреліз
Ринок праці Івано-Франківщини
У січні – травні 2024 року з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 2,9 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 7,2 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 5,4 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 75%. По Україні рівень укомплектування – 53%, область займає 3 місце серед регіонів України. Середній розмір заробітної плати у вакансіях – 10,5 тис. грн.
Послугами служби зайнятості у січні - травні 2024 року скористалися 13,4 тис. осіб, з них 8,2 тис. зареєстрованих безробітних.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 6,2 тис. осіб, зокрема 3,3 тис. зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування склав 46% (по Україні - 31%, 1 місце).
До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 118 осіб. Крім того, здійснено 1601 направлення на суспільно корисні роботи в умовах воєнного стану.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 1135 безробітних проходили професійне навчання. 433 особи отримали ваучер на навчання та підвищення кваліфікації.
Станом на 1 червня 2024 року кількість зареєстрованих безробітних становила 3,2 тис. осіб, в тому числі 773 внутрішньо переміщені особи.
Вкотре наголошуємо на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення, адже офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
05 червня 2024 року
Пресреліз
Реалізація експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни
Уряд максимально сприяє швидкій адаптації військовослужбовців до умов цивільного життя, зокрема надає їм усі можливості для самореалізації, в тому числі в сфері зайнятості.
Так, в минулому році постановою Кабінету Міністрів України від 15.09.2023 №984 було затверджено Порядок реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості.
Даний проект передбачає підтримку конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни шляхом їхнього професійного навчання, підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, у тому числі на курсах цільового призначення, які вони можуть пройти у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за 95 професіями у місті Івано-Франківськ, Дніпро, Львів, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Харків.
Вибір професії або програми підвищення кваліфікації здійснюється з переліку професій та програм підвищення кваліфікації для професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, сформованого Державним центром зайнятості https://is.gd/ZHvm7u, https://is.gd/oFh4o6.
До прикладу: від початку дії програми вже 165 учасників бойових дій з Прикарпаття за направленням обласної служби зайнятості пройшли навчання. 16 осіб навчалися у минулому році, а з початку 2024 року 149 учасників бойових дій.
Якщо у вас виникають питання, пов'язані зі сферою зайнятості, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Також консультації ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
22 квітня 2024 року
Пресреліз
Послуги служби зайнятості для внутрішньо переміщених осіб
Зважаючи на усі труднощі та виклики сьогодення, працівники обласної служби зайнятості здійснюють постійний супровід внутрішньо переміщених громадян з метою сприяння їхній зайнятості та швидкій адаптації до нових умов життя.
Так, від початку року за сприяння обласної служби зайнятості вже працевлаштовано 245 внутрішньо переміщених осіб, які на даний час знайшли прихисток на Прикарпатті.
Крім того, 69 осіб з числа внутрішньо переміщених за сприяння служби зайнятості пройшли професійне навчання, 188 осіб були залучені до виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, 5 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 89 внутрішньо переміщених осіб отримали ваучер на навчання, 9 осіб отримали позитивне рішення Державного центру зайнятості щодо надання їм коштів мікрогранту на розвиток або започаткування власної справи.
Станом на 22 квітня 2024 року кількість зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених становить 823 особи.
Нагадуємо, що при реєстрації в службі зайнятості безробітні громадяни, в тому числі внутрішньо переміщені особи, мають можливість:
- отримати інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням;
- пройти безоплатне професійне навчання;
- отримати ваучер на навчання за однією з 124-ох професій і спеціальностей;
- отримати мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу відповідно до урядового проєкту «Власна справа»;
- взяти участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, в тому числі суспільно корисних роботах.
Крім того, перебуваючи на обліку в службі зайнятості під час воєнного стану, протягом 90 днів громадяни мають змогу отримувати допомогу по безробіттю.
Якщо ви шукаєте роботу, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
19 квітня 2024 року
Пресреліз
Чергові рішення реалізації програми «Власна справа» та «Грант для ветеранів»
За результатами шостого періоду подачі заяв на отримання мікрогрантів згідно програми «Власна справа» Івано-Франківська область знову у п’ятірці лідерів серед регіонів з найбільшою кількістю прийнятих Державним центром зайнятості позитивних рішень. Цього разу серед лідерів Київська область (16%), Львівська (11%), Вінницька область (7%), Рівненська область (7%) та Івано-Франківська область (7%).
Так, від початку 2024 року позитивні рішення щодо надання коштів мікрогранту на започаткування або розвиток власної справи від Державного центру зайнятості вже отримали 217 жителів Прикарпаття, в тому числі 9 внутрішньо переміщених осіб. Після отримання коштів мікрогранту дані особи створять 441 робоче місце. Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.
Щодо реалізація програми з надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу для ветеранів та членів їхніх сімей «Грант для ветеранів», то від початку року вже 21 заявник з Івано-Франківщини отримав позитивне рішення Державного центру зайнятості щодо надання йому коштів гранту. Серед отримувачів гранту 14 учасників бойових дій та 7 дружин ветеранів. Після отримання коштів гранту дані особи створять на Прикарпатті 48 нових робочих місць.
Нагадуємо, що урядовий проєкт «єРобота» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць. Отримати мікрогрант/грант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми мікрогранту/гранту.
Консультації з питань сфери зайнятості, зокрема щодо процедури подання заявки та отримання грантів ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN.
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
18 квітня 2024 року
Пресреліз
Понад 900 прикарпатців взяли участь у суспільно корисних роботах від початку року
Від початку запровадження на Прикарпатті суспільно корисних робіт в рамках урядового проєкту «Армія відновлення» за період з 03.03.2023 по 18.04.2024 Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено 358 договорів на суспільно корисні роботи, до яких залучено 2124 особи з числа зареєстрованих безробітних, в тому числі 285 внутрішньо переміщених осіб.
Найчастіше безробітних Івано-Франківщини залучають до виконання таких видів суспільно корисних робіт, як надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам середовища; заготівля дров для опалювального сезону; ремонт і будівництво житлових приміщень; надання послуг в пунктах незламності; роботи, пов'язані з підтриманням громадського порядку; організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій; роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та їх експлуатації.
З 1 січня 2024 року Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено вже 147 договорів на суспільно корисні роботи, до виконання яких залучено 920 осіб, в тому числі 174 внутрішньо переміщені особи.
Нагадаємо, що основна мета організації та проведення таких робіт – це задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань та сил цивільного захисту у зв’язку з військовою агресією з боку російської федерації проти України, забезпечення функціонування економіки та системи забезпечення життєдіяльності, в тому числі соціально незахищених верств населення.
До суспільно корисних робіт залучаються зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені, та працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, за домовленістю з керівниками. Також до участі в суспільно корисних роботах можуть долучатися незайняті внутрішньо переміщені особи працездатного віку з числа застрахованих осіб, які не мають статусу зареєстрованого безробітного.
На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними особами укладається строковий трудовий договір. Оплата праці здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та не може бути нижчою, а також не може перевищувати півтора розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на дату її нарахування.
Працівники обласної служби зайнятості і надалі продовжують активну роботу щодо залучення до суспільно корисних робіт ще більшої кількості працездатних осіб з числа безробітних, що перебувають на обліку в службі зайнятості, адже організація та проведення суспільно корисних робіт в умовах сьогодення – це не лише додатковий дохід для працездатних громадян, а й вагомий внесок на підтримку економіки країни.
Якщо у вас виникають будь-які питання щодо укладання договору на проведення суспільно корисних робіт, зверніться до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
12 квітня 2024 року
Пресреліз
Вже 73 роботодавці з Прикарпаття отримали компенсацію витрат за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб в цьому році
Від початку поточного року вже 73 роботодавці отримали компенсацію витрат за працевлаштування 87 внутрішньо переміщених осіб.
Нагадаємо, що з 1 січня 2024 року уряд збільшив загальну тривалість надання компенсації витрат роботодавцю за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з двох до трьох місяців та до 6 місяців – за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з числа осіб з інвалідністю. Розмір компенсації відтепер залежить від розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня складає 7100 грн, а з 1 квітня – 8 000 грн.
Загалом, від початку дії програми отримання роботодавцями компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні відповідно до Постанови КМУ від 20.03.2022 № 331 (зі змінами) https://is.gd/GFI0vj 607 роботодавців з Івано-Франківщини вже скористалися такою можливістю та отримали компенсацію на загальну суму понад 12 млн грн за працевлаштування 1013 внутрішньо переміщених осіб.
Все про компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО на сайті Державного центру зайнятості https://is.gd/1bbBH9.
Додаткову інформацію щодо подання документів на отримання компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб можна отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
10 квітня 2024 року
Пресреліз
Реалізація Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
У рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка здійснюється за ініціативи першої леді країни Олени Зеленської, працівники Івано-Франківської обласної служби зайнятості активно допомагають роботодавцям, соціальним партнерам та безробітним, в тому числі внутрішньо переміщеним особам, навчитися піклуватися про своє ментальне здоров’я шляхом проведення різноманітних семінарів та тренінгів.
Від початку дії даної програми обласною службою зайнятості організовано та проведено 206 заходів для безробітних осіб та роботодавців, під час яких учасники мали змогу опанувати базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях та навчилися дбати про свій внутрішній стан.
Запрошуємо відвідати наші заходи, які допоможуть вам опанувати стрес, тривогу, гнів та страх, і радимо піклуватися про своє ментальне здоров’я та з відповідальністю ставитись до свого емоційного стану, особливо в умовах сьогодення.
Контакти філій, управлінь, відділів філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (https://is.gd/u0nOYN).
Пишіть нам у телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також телефонуйте за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
08 квітня 2024 року
Пресреліз
За три місяці поточного року за сприяння обласної служби зайнятості вже працевлаштовано понад три тисячі громадян
У січні – березні 2024 року з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 2,1 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 4,6 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 3,1 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 69%. По Україні рівень укомплектування – 42%, область займає 2 місце серед регіонів України. Середній розмір заробітної плати у вакансіях – 10,3 тис. грн.
Послугами служби зайнятості у січні - березні 2024 року скористалися 9,7 тис. осіб, з них 6.0 тис. зареєстрованих безробітних.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 3,5 тис. осіб, зокрема 1,9 тис. зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування склав 36% (по Україні - 23%, 1 місце).
До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 59 осіб. Крім того, 583 особи були залучені до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 665 безробітних проходили професійне навчання. 287 осіб отримали ваучер на навчання та підвищення кваліфікації.
Станом на 1 квітня 2024 року кількість зареєстрованих безробітних становила 3,2 тис. осіб.
Вкотре наголошуємо на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення, адже офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
05 квітня 2024 року
Пресреліз
Реалізація урядового проєкту з надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу для ветеранів та членів їхніх сімей
Вже 14 учасників бойових дій та членів їхніх сімей отримали в цьому році позитивні рішення Державного центру зайнятості щодо надання їм коштів гранту в рамках реалізації урядового проєкту з надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей. Серед отримувачів гранту 7 ветеранів та 7 дружин ветеранів. Після отримання коштів гранту дані особи створять 16 нових робочих місць.
У минулому році позитивні рішення щодо надання грантів отримали 20 осіб, які після отримання коштів гранту зобов’язані створити 41 нове робоче місце. Серед отримувачів гранту 13 ветеранів та 7 дружин ветеранів.
Найпопулярнішими сферами діяльності серед отримувачів гранту є: виготовлення та продаж дитячих речей, відкриття салону краси, виробництво меблів та виробів для дому, пошиття та продаж етноодягу, відкриття центру розвитку дитини, реалізація будматеріалів.
Нагадуємо, що згідно урядової програми «Грант для ветеранів» https://is.gd/jxqZ7j учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або їх подружжя можуть отримати грант на створення або розвиток власної справи до 1 млн. грн.
Консультації з питань отримання грантів для ветеранів та членів їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу ви також можете отримати, зателефонувавши на номер телефону гарячої лінії обласної служби зайнятості – 066-655-40-33 або звернувшись в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні телефони та адреси за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
03 квітня 2024 року
Пресреліз
Прикарпаття знову у лідерах за кількістю ухвалених рішень щодо надання мікрогрантів
Від початку 2024 року Державний центр зайнятості прийняв позитивні рішення щодо надання коштів мікрогранту на започаткування або розвиток власної справи для 177 жителів Прикарпаття, в тому числі 8 внутрішньо переміщених осіб. Після отримання коштів мікрогранту дані особи зобов’язані створити 278 робочих місць.
Серед регіонів з найбільшою кількістю схвалених заявок цього разу Київська область (16%), Львівська (11%), Вінницька область (8%), Івано-Франківська область (7%) та Рівненська область (7%).
Слід зазначити, що програма мікрогрантів є найпопулярнішою серед грантів урядового проєкту. Так, за результатами 2023 року, наша область увійшла у п’ятірку регіонів з найбільшою кількістю прийнятих Державним центром зайнятості позитивних рішень. Загалом, в минулому році, 630 підприємців з Прикарпаття, в тому числі 18 внутрішньо переміщених осіб, отримали мікрогрант на розвиток свого бізнесу та створять 1322 нових робочих місця.
Найпопулярнішими сферами діяльності серед отримувачів мікрогранту є: гуртова/роздрібна торгівля та ремонт автотранспорту, переробна промисловість, надання соціальної допомоги, тимчасове розміщування й організація харчування, загальна медична практика, відкриття салонів краси та закладів торгівлі.
Нагадуємо, що урядовий проєкт «Власна справа» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення робочих місць.
Для того, щоб отримати мікрогрант необхідно:
- скласти бізнес-план;
- подати документи через портал «Дія» https://is.gd/Zezi5a;
- захистити бізнес-план;
- отримати позитивне рішення Державного центру зайнятості;
- відкрити рахунок в банку;
- отримати кошти та розпочати свою діяльність.
Детальна інформація щодо умов програми «Власна справа» https://is.gd/xBaklo.
Консультації з питань сфери зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN.
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
25 березня 2024 року
Пресреліз
За результатами реалізації урядових програм Івано-Франківщина знову у п’ятірці лідерів
Ухвалено чергові рішення за урядовими програмами "Власна справа" та "Грант для ветеранів та їх подружжя", які подавали заяви на отримання мікрогрантів у період з 12 по 25 лютого 2024 року з урахуванням доопрацьованих заяв, поданих у попередні періоди.
Серед регіонів з найбільшою кількістю схвалених заявок цього разу в лідерах знову Івано-Франківська область (8%). Також в п’ятірку ввійшли Львівська (10%), Рівненська(8%), Київська область, м. Київ (6%).
Переможці здійснюють або планують розпочати свою господарську діяльність переважно в таких видах діяльності: гуртова/роздрібна торгівля та ремонт автотранспорту, переробна промисловість, тимчасове розміщення й організація харчування, надання інших видів послуг, охорона здоров'я та надання соціальної допомоги.
Нагадуємо, що подати заявку за будь-якою програмою урядового проєкту єРобота можна через портал «Дія» https://is.gd/Zezi5a.
Детальна інформація щодо умов програми «Власна справа» https://is.gd/xBaklo.
Консультації з питань сфери зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
08 березня 2024 року
Пресреліз
Ухвалено чергові рішення щодо реалізації програми «Власна справа», за результатами яких Івано-Франківщина знову у п’ятірці лідерів
Урядовий проєкт «Власна справа» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення робочих місць.
Слід зазначити, що програма мікрогрантів є найпопулярнішою серед грантів урядового проєкту. Так, за результатами 2023 року, наша область увійшла у п’ятірку регіонів з найбільшою кількістю прийнятих Державним центром зайнятості позитивних рішень. Загалом, в минулому році, 630 підприємців з Прикарпаття, в тому числі 18 внутрішньо переміщених осіб, отримали мікрогрант на розвиток свого бізнесу та створять 1322 нових робочих місця.
Найпопулярнішими сферами діяльності серед отримувачів мікрогранту є: тимчасове розміщування й організація харчування, загальна медична практика, надання послуг з ремонту і обслуговування автомобілів, відкриття салонів краси та закладів торгівлі.
Від початку 2024 року Державний центр зайнятості вже прийняв позитивні рішення щодо надання коштів мікрогранту на започаткування або розвиток власної справи для 103-ох жителів Прикарпаття, в тому числі 6-ох внутрішньо переміщених осіб. Після отримання коштів мікрогранту дані особи зобов’язані створити 210 робочих місць.
Нагадуємо, що для того, щоб отримати мікрогрант необхідно:
- скласти бізнес-план;
- подати документи через портал «Дія» https://is.gd/Zezi5a;
- захистити бізнес-план;
- отримати позитивне рішення Державного центру зайнятості;
- відкрити рахунок в банку;
- отримати кошти та розпочати свою діяльність.
Детальна інформація щодо умов програми «Власна справа» https://is.gd/xBaklo.
Консультації з питань сфери зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
07 березня 2024 року
Пресреліз
Від початку року вже понад 2 тисячі громадян знайшли роботу за сприяння обласної служби зайнятості
У січні – лютому 2024 року з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 1,6 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 3,3 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 1,9 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 58,2% (по Україні – 34,0%, 3 місце).
Послугами служби зайнятості у січні - лютому 2024 року скористалися 7,6 тис. осіб, з них 4,7 тис. зареєстрованих безробітних.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 2,1 тис. осіб, зокрема 1,2 тис. зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування склав 28,3% (по Україні - 17,2%, 1 місце).
До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 42 особи. Крім того, 331 особа була залучена до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 478 безробітних проходили професійне навчання. 171 особа отримала ваучер на навчання та підвищення кваліфікації.
Станом на 1 березня 2024 року кількість зареєстрованих безробітних становила 2,9 тис. осіб.
Вкотре наголошуємо на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення, адже офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
1 березня 2024 року
Пресреліз
Отримайте компенсацію за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю
З 29 серпня 2023 року роботодавці можуть отримати компенсацію витрат за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю відповідно до Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю № 893 від 22.08.2023 року (https://is.gd/vhrGs6).
Згідно з даним Порядком компенсації підлягають витрати роботодавця на придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, зокрема:
-
меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення, протиковзаючих та тактильних матеріалів для підлоги та сходів);
-
транспортерів для піднімання сходами з електроприводом;
-
допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв;
-
брайлівських клавіатур та портативних пристроїв;
-
підйомних платформ для робочих місць;
-
допоміжних засобів для відтворення звуку та забезпечення здатності чути і бачити.
Компенсація виплачується в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації.
Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб з інвалідністю І групи, та 10 розмірів мінімальної заробітної плати – для осіб з інвалідністю ІІ групи.
Станом на 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати складає 7100 грн. Відповідно у 2024 році граничний розмір компенсації за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю І групи складатиме до 106,5 тис. грн, для особи з інвалідністю ІІ групи – до 71 тис. грн.
Для отримання компенсації роботодавець повинен подати до центру зайнятості за місцем провадження своєї діяльності заяву в паперовій або електронній формі та копії документів, що підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання ним допоміжних засобів для облаштування робочого місця (протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю).
Від початку дії даної програми вже 8 роботодавців області скористались такою можливістю та отримали компенсацію за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю на загальну суму 485 тис. грн.
Також нагадуємо, що отримати компенсацію за облаштування робочого місця для людей з інвалідністю можна через портал Дія. Для цього потрібно додати копії документів, що підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю, її групу та купівлю обладнання для облаштування робочого місця, підписати електронним підписом. Далі заявку розглядає місцевий центр зайнятості. Підтвердження надійде роботодавцю в електронному кабінеті чи на пошту.
Якщо у вас виникають питання, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Також консультації ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
тел. (0342) 72 21 00
20 лютого 2024 року
Пресреліз
За результатами ухвалених у цьому році рішень щодо реалізації програми «Власна справа» Івано-Франківщина у трійці лідерів
Від початку 2024 року Державний центр зайнятості прийняв позитивні рішення щодо надання коштів мікрогранту на започаткування або розвиток власної справи для 78 жителів Прикарпаття, в тому числі 4-ох внутрішньо переміщених осіб. Після отримання коштів гранту дані особи зобов’язані створити 161 робоче місце. За результатами таких рішень наша область наразі у трійці лідерів.
Програма мікрогрантів є найпопулярнішою серед грантів урядового проєкту «єРобота». За підсумками 2023 року згідно програми «Власна справа» для майже 9,5 тисяч українців та українок ухвалено рішення про надання мікрогрантів на власний бізнес, передбачається створення більше 20 тисяч нових робочих місць, серед отримувачів — 57% жінок і 43% чоловіків, 19% заявників створять новий бізнес.
Загалом, за результатами 2023 року Івано-Франківська область увійшла у п’ятірку регіонів з найбільшою кількістю прийнятих Державним центром зайнятості позитивних рішень.
Так, 630 підприємців з Прикарпаття, в тому числі 18 внутрішньо переміщених осіб, отримали мікрогрант на розвиток свого бізнесу на загальну суму 152,5 млн грн. Після отримання коштів мікрогранту дані особи створять 1322 нових робочих місця.
Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.
Нагадуємо, що урядовий проєкт «єРобота» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.
Подати заявку на отримання мікрогранту можна через портал Дія https://is.gd/Zezi5a.
Детальна інформація щодо умов програми «Власна справа» https://is.gd/xBaklo.
Консультації з питань сфери зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
15 лютого 2024 року
Пресреліз
Майже 200 осіб взяли участь у суспільно корисних роботах від початку року
Суспільно корисні роботи – це один із видів тимчасової зайнятості, який має оборонний характер або ж слугує для ліквідації надзвичайних ситуацій, які виникли в період воєнного стану.
Основна мета організації та проведення таких робіт – це задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань та сил цивільного захисту у зв’язку з військовою агресією з боку російської федерації проти України, забезпечення функціонування економіки та системи забезпечення життєдіяльності, в тому числі соціально незахищених верств населення.
До суспільно корисних робіт залучаються зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені, та працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, за домовленістю з керівниками. Також до участі в суспільно корисних роботах можуть долучатися незайняті внутрішньо переміщені особи працездатного віку з числа застрахованих осіб, які не мають статусу зареєстрованого безробітного.
На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними особами укладається строковий трудовий договір. Оплата праці здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та не може бути нижчою, а також не може перевищувати півтора розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на дату її нарахування.
З 1 січня 2024 року Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено вже 29 договорів на суспільно корисні роботи, до виконання яких залучено 199 осіб з числа зареєстрованих безробітних, в тому числі 24 внутрішньо переміщені особи.
Загалом, від початку запровадження на Прикарпатті суспільно корисних робіт в рамках урядового проєкту «Армія відновлення» за період з 03.03.2023 по 15.02.2024 Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено 240 договорів на суспільно корисні роботи, до яких залучено 1403 особи з числа зареєстрованих безробітних, в тому числі 135 внутрішньо переміщених осіб.
Найчастіше безробітних Івано-Франківщини залучають до виконання таких видів суспільно корисних робіт, як надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам середовища; заготівля дров для опалювального сезону; ремонт і будівництво житлових приміщень; надання послуг в пунктах незламності; роботи, пов'язані з підтриманням громадського порядку; організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій; роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та їх експлуатації.
Працівники служби зайнятості області і надалі продовжуватимуть співпрацю з місцевими органами влади щодо залучення до суспільно корисних робіт ще більшої кількості працездатних осіб з числа безробітних, що перебувають на обліку в службі зайнятості, адже організація та проведення суспільно корисних робіт в умовах сьогодення – це не лише додатковий дохід для працездатних громадян, а й вагомий внесок на підтримку економіки країни.
Якщо у вас виникають будь-які питання щодо укладання договору на проведення суспільно корисних робіт, зверніться до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
13 лютого 2024 року
Пресреліз
561 роботодавець з Івано-Франківщини вже отримав компенсацію витрат за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб
Від початку дії програми щодо отримання роботодавцями компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні відповідно до Постанови КМУ від 20.03.2022 № 331 (зі змінами) https://is.gd/GFI0vj вже 561 роботодавець з Івано-Франківщини скористався такою можливістю та отримав компенсацію на загальну суму понад 11,9 млн грн за працевлаштування 960 внутрішньо переміщених осіб. З них 234 роботодавці подали заявку на компенсацію за працевлаштування 412 внутрішньо перемішених осіб в минулому році.
Нагадуємо, що з 1 січня 2024 року змінилися умови надання компенсації роботодавцям при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, уряд збільшив загальну тривалість надання компенсації витрат роботодавцю за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з двох до трьох місяців та до 6 місяців – за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з числа осіб з інвалідністю.
Також змінився і сам розмір компенсацій. Якщо раніше вони виплачувались виходячи із суми 6700 грн на місяць, то відтепер такі компенсації прив’язали до розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня складає 7100 грн, а з 1 квітня – 8 000 грн.
Все про компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО на сайті Державного центру зайнятості https://is.gd/1bbBH9.
Додаткову інформацію щодо подання документів на отримання компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб можна отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Івано-Франківський обласний центр зайнятості продовжує розгляд заяв від роботодавців
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
09 лютого 2024 року
Пресреліз
Від початку року за сприяння служби зайнятості 965 осіб знайшли роботу
У січні 2024 року з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 1,0 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 2,1 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 866 вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 41,7% (3 місце по Україні).
Послугами служби зайнятості у січні 2024 року скористалися 5,5 тис. осіб, з них 3,5 тис. зареєстрованих безробітних.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 965 осіб, зокрема 516 зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування безробітних склав 14,8% (2 місце по Україні).
До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 23 особи. Крім того, 92 особи були залучені до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 230 безробітних проходили професійне навчання. 103 особи отримали ваучер на навчання та підвищення кваліфікації.
Станом на 1 лютого 2024 року кількість зареєстрованих безробітних становила 2,6 тис. осіб.
Вкотре наголошуємо на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення, адже офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
07 лютого 2024 року
Пресреліз
Підтримка конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни
На даний час уряд максимально сприяє швидкій адаптації військовослужбовців до умов цивільного життя, зокрема надає їм усі можливості для самореалізації, в тому числі в сфері зайнятості.
З цією метою в минулому році постановою Кабінету Міністрів України від 15.09.2023 № 984 було затверджено Порядок реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості.
Даний проект передбачає підтримку конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни шляхом їхнього професійного навчання, підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, у тому числі на курсах цільового призначення, які вони можуть пройти у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за 95 професіями у місті Івано-Франківськ, Дніпро, Львів, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Харків.
Вибір професії або програми підвищення кваліфікації здійснюється з переліку професій та програм підвищення кваліфікації для професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, сформованого Державним центром зайнятості https://is.gd/ZHvm7u, https://is.gd/oFh4o6.
До прикладу: від початку дії програми вже 40 учасників бойових дій з Прикарпаття набули нових компетенцій в Івано-Франківському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості на курсах цільового призначення за напрямом «Основи бізнес-планування» та «Організація трудових відносин в умовах воєнного стану». 16 осіб навчалися у минулому році, а з початку 2024 року 24 учасники бойових дій.
Якщо у вас виникають питання, пов'язані зі сферою зайнятості, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Також консультації ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(0342) 72 21 00
18 січня 2023 року
Пресреліз
Від початку дії програми надання компенсації витрат роботодавцю за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб вже 544 роботодавці з Івано-Франківщини скористалися такою можливістю та отримали компенсацію
Івано-Франківський обласний центр зайнятості продовжує розгляд заяв від роботодавців на отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні відповідно до Постанови КМУ від 20.03.2022 № 331 (зі змінами) https://is.gd/GFI0vj.
Від початку дії даної програми вже 544 роботодавці з Івано-Франківщини отримали позитивне рішення щодо отримання компенсації на загальну суму понад 11,6 млн грн за працевлаштування 937 внутрішньо переміщених осіб. З них 234 роботодавці подали заявку на компенсацію за працевлаштування 412 внутрішньо перемішених осіб в минулому році.
Нагадуємо, що з 1 січня 2024 року змінилися умови надання компенсації роботодавцям при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, уряд збільшив загальну тривалість надання компенсації витрат роботодавцю за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з двох до трьох місяців та до 6 місяців – за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з числа осіб з інвалідністю.
Також змінився і сам розмір компенсацій. Якщо раніше вони виплачувались виходячи із суми 6700 грн на місяць, то відтепер такі компенсації прив’язали до розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня складає 7100 грн, а з 1 квітня – 8 000 грн.
Все про компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО на сайті Державного центру зайнятості https://is.gd/1bbBH9.
Додаткову інформацію щодо подання документів на отримання компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб можна отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
16 січня 2024 року
Пресреліз
Від початку року на Івано-Франківщині до виконання суспільно корисних робіт вже залучено 85 осіб з числа зареєстрованих безробітних
Суспільно корисні роботи – це один із видів тимчасової зайнятості, який має оборонний характер або ж слугує для ліквідації надзвичайних ситуацій, які виникли в період воєнного стану.
Основна мета організації та проведення таких робіт – це задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань та сил цивільного захисту у зв’язку з військовою агресією з боку російської федерації проти України, забезпечення функціонування економіки та системи забезпечення життєдіяльності, в тому числі соціально незахищених верств населення.
До суспільно корисних робіт залучаються зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені, а також працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, за домовленістю з керівниками.
На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними особами укладається строковий трудовий договір. Оплата праці здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати, яка з 01.01.2024 складає 7100 грн.
З 1 січня 2024 року Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено вже 9 договорів на суспільно корисні роботи, до виконання яких залучено 85 осіб з числа зареєстрованих безробітних, в тому числі 8 внутрішньо переміщених осіб.
Загалом, від початку запровадження на Прикарпатті суспільно корисних робіт в рамках урядового проєкту «Армія відновлення» за період з 03.03.2023 по 15.01.2024 Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено 220 договорів на суспільно корисні роботи, до яких залучено 1289 осіб з числа зареєстрованих безробітних, в тому числі 119 внутрішньо переміщених осіб.
Найчастіше безробітних Івано-Франківщини залучають до виконання таких видів суспільно корисних робіт, як надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам середовища; заготівля дров для опалювального сезону; ремонт і будівництво житлових приміщень; надання послуг в пунктах незламності; роботи, пов'язані з підтриманням громадського порядку; організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій; роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та їх експлуатації.
Працівники служби зайнятості області і надалі продовжуватимуть співпрацю з місцевими органами влади щодо залучення до суспільно корисних робіт ще більшої кількості працездатних осіб з числа безробітних, що перебувають на обліку в службі зайнятості, адже організація та проведення суспільно корисних робіт в умовах сьогодення – це не лише додатковий дохід для працездатних громадян, а й вагомий внесок на підтримку економіки країни.
Якщо у вас виникають будь-які питання щодо укладання договору на проведення суспільно корисних робіт, зверніться до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
10 січня 2024 року
Пресреліз
Майже 13 тисяч громадян знайшли роботу
за допомогою служби зайнятості у минулому році
У 2023 році з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 4,6 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 14,5 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 11,7 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 80,5%.
Послугами служби зайнятості у минулому році скористалися 23,5 тис. осіб, з них 16,5 тис. зареєстрованих безробітних.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 12,8 тис. осіб, зокрема 7,9 тис. зареєстрованих безробітних.
До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 345 осіб. Крім того, 1204 особи були залучені до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 2,5 тис. безробітних проходили професійне навчання, 813 осіб отримали ваучер на навчання та підвищення кваліфікації.
Станом на 1 січня 2024 року кількість зареєстрованих безробітних становила 2,6 тис. осіб.
Вкотре наголошуємо на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення, адже офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
05 січня 2024 року
Пресреліз
З 1 січня 2024 року змінилися умови надання компенсації роботодавцям при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб
До уваги роботодавців! Внесено зміни до Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.
Зокрема, збільшено строки надання та розміри компенсації роботодавцям витрат на зарплату за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.
Відтепер загальну тривалість надання компенсації витрат роботодавцю збільшено: до 3 місяців - за працевлаштування ВПО, до 6 місяців - за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю.
Змінено розмір компенсацій, який прив'язали до розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня 2024 року зросла до 7100 грн, а з 1 квітня 2024 року становитиме до 8 000 грн.
Все про компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО на сайті Державного центру зайнятості https://is.gd/1bbBH9.
Консультації з питань сфери зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
04 січня 2024 року
Пресреліз
Івано-Франківщина у п’ятірці регіонів України за кількістю ухвалених рішень про надання мікрогрантів у 2023 році
Програма мікрогрантів є найпопулярнішою серед грантових програм урядового проєкту «єРобота». За підсумками 2023 року згідно програми «Власна справа» для майже 9,5 тисяч українців та українок ухвалено рішення про надання мікрогрантів на власний бізнес, передбачається створення більше 20 тисяч нових робочих місць, серед отримувачів — 57% жінок і 43% чоловіків, 19% заявників створять новий бізнес.
За результатами 2023 року Івано-Франківська область увійшла у п’ятірці регіонів з найбільшою кількістю прийнятих Державним центром зайнятості позитивних рішень.
Загалом, у 2023 році 630 підприємців з Прикарпаття, в тому числі 18 внутрішньо переміщених осіб, отримали мікрогрант на розвиток свого бізнесу на загальну суму 152,5 млн грн. Після отримання коштів мікрогранту дані особи створять 1322 нових робочих місця.
Подати заявку на отримання мікрогранту можна через портал Дія https://is.gd/Zezi5a.
Детальна інформація щодо умов програми «Власна справа» https://is.gd/xBaklo.
Консультації з питань сфери зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
19 грудня 2023 року
Пресреліз
16 учасників бойових дій здобудуть нові знання в Івано-Франківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості
Сьогодні, 19 грудня 2023 року, в Івано-Франківському ЦПТО ДСЗ стартувало навчання для 16 учасників бойових дій, які набудуть нових компетенцій на курсах цільового призначення за напрямом підготовки «основи бізнес-планування» - 10 осіб та «організація трудових відносин в умовах воєнного стану» - 6 осіб.
Дане навчання відбуватиметься в рамках експериментального проєкту підтримання конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни шляхом професійного навчання.
Нагадуємо, що 19.09.2023 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 15.09.2023 № 984, якою затверджено Порядок реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості.
Дія цього Порядку поширюється на учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, які є застрахованими особами.
Професійне навчання здійснюється в закладах освіти Державної служби зайнятості шляхом професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, у тому числі на курсах цільового призначення.
Вибір професії або програми підвищення кваліфікації здійснюється з переліку професій та програм підвищення кваліфікації для професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, сформованого Державним центром зайнятості https://is.gd/ZHvm7u, https://is.gd/oFh4o6.
Строк професійного навчання визначається робочими навчальними планами та освітніми програмами і не може перевищувати шість місяців.
Фінансування даного професійного навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Навчання даної категорії осіб можна пройти у 8 центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за 95 професіями у містах: Івано-Франківськ, Дніпро, Львів, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Харків.
Якщо у вас виникають питання, пов'язані зі сферою зайнятості, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Також консультації ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
12 грудня 2023 року
Пресреліз
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 12,1 тис. осіб
У січні – листопаді 2023 року з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 4,5 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 13,9 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 11,0 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 79,1%.
Послугами служби зайнятості у січні - листопаді 2023 року скористалися 22,5 тис. осіб, з них 15,8 тис. зареєстрованих безробітних.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 12,1 тис. осіб, в тому числі 542 внутрішньо переміщені особи.
До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 283 особи. Крім того, 1100 осіб були залучені до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 2,4 тис. безробітних проходили професійне навчання. 803 особи отримали ваучер на навчання та підвищення кваліфікації.
Станом на 1 грудня 2023 року кількість зареєстрованих безробітних становила 2,6 тис. осіб.
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
11 грудня 2023 року
Пресреліз
Навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни
Учасники бойових дій та особи, які отримали інвалідність внаслідок війни можуть взяти участь у експериментальному проєкті з організації навчання в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості.
Дані категорії громадян здійснюють вибір професії або програми підвищення кваліфікації з переліку професій та програм підвищення кваліфікації для професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни https://is.gd/ZHvm7u, https://is.gd/oFh4o6
Навчання проводитися в центрах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості.
Крім цього, порядком реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості передбачено компенсацію витрат на проїзд до місця навчання, проживання та медичний огляд.
Фінансування професійного навчання та пов’язаних із ним витрат під час реалізації експериментального проекту здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Детальніше про послугу https://is.gd/nAezlC.
Якщо у вас виникають питання, пов'язані зі сферою зайнятості, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Також консультації ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
6 грудня 2023 року
Пресреліз
Продовжується прийом заявок для отримання мікрогрантів та грантів
Повідомляємо, що прийом заяв за програмами «Власна справа» та «Гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей» продовжено до кінця року.
Більше про грантові програми: «Власна справа» за посиланням https://is.gd/xBaklo, «Гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей» - https://is.gd/jxqZ7j.
Загалом, від початку року на Прикарпатті 479 підприємців, в тому числі 15 внутрішньо переміщених осіб, вже отримали мікрогрант на розвиток свого бізнесу на суму 115,8 млн. грн. Після отримання коштів мікрогранту дані особи зобов’язані створити 1026 нових робочих місць.
В рамках реалізації урядового проєкту з надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, який діє з 10 квітня 2023 року, Державний центр зайнятості прийняв позитивні рішення щодо надання грантів 13 подавачам заяв з Івано-Франківщини на суму 5,2 млн. грн, які після отримання коштів гранту створять 26 нових робочих місць. Серед отримувачів гранту 8 ветеранів та 5 дружин ветеранів.
Івано-Франківський обласний центр зайнятості продовжує щоденно проведення консультації у телеграм-каналі https://t.me/DCZ_IF та щовівторка о 10:00 год проводить онлайн-консультування щодо отримання мікрогрантів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.22 №738 (зі змінами) «Деякі питання надання грантів бізнесу» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/738-2022-%D0%BF#n19.
Щоб взяти участь у онлайн-консультуванні вам необхідно попередньо заповнити анкету https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqPmEF4qEBXeoMP5tD90q9KW7ZL1D3uEOepXBZqdeGMnHBVw/viewform?usp=sf_link та перейти за посиланням для участі в онлайн-зустрічі https://us05web.zoom.us/j/5820263441?pwd=MkNRM2pmRXhFQTJ5c1Q0c1UrYjBCUT09 (Ідентифікатор конференції - 5820263441. Код доступу - 12345678).
Не зволікайте, аби не втратити можливість створити або розвинути свою власну справу!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
23 листопада 2023 року
Пресреліз
Служба зайнятості - учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей
«У теперішній нелегкий час для країни Державна служба зайнятості прикладає максимум зусиль для здійснення учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей їх соціальної адаптації до мирного життя і повернення до трудової діяльності, інформуючи про послуги та можливості служби зайнятості», - зазначає директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.
Із усіма вакансіями можна познайомитися на сайті Державного центру зайнятості, на «Єдиному порталі вакансій» та HR центр Прикарпаття Робота в Івано-Франківську та області.
Працює механізм підтримки конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни шляхом їх професійного навчання або перенавчання та підвищення кваліфікації, яке здійснюється в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості. Також ветерани війни можуть отримати ваучер на навчання.
У рамках реалізації урядового проєкту «єРобота» учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або їх подружжя можуть отримати грант на створення або розвиток власної справи від 250 тис. грн до 1 млн. грн.
Роботодавцям відшкодовуються витрати за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю у розмірі до 100,5 тис. грн у разі працевлаштування особи з інвалідністю першої групи і до 67,0 тис. грн – особи з інвалідності другої групи. Детальніше тут.
Також підприємствам повертається 50% компенсації фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати, у разі працевлаштування терміном від одного року безробітних з категорії учасників бойових дій. Загальна тривалість виплати 6 місяців за умови працевлаштування строком до 1 року. Детальніше тут .
Якщо у вас виникають питання, пов'язані зі сферою зайнятості, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості .
Також консультації ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
20 листопада 2023 року
Пресреліз
518 роботодавців з Івано-Франківщини вже отримали компенсацію витрат за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб
Івано-Франківський обласний центр зайнятості продовжує розгляд заяв від роботодавців на отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні відповідно до Постанови КМУ від 20.03.2022 № 331 «Про затвердження Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні» (https://is.gd/GFI0vj).
Від початку дії даної програми вже 518 роботодавців з Івано-Франківщини отримали позитивне рішення щодо отримання компенсації на загальну суму понад 10,4 млн. грн за працевлаштування 879 внутрішньо переміщених осіб. З них 218 роботодавців подали заявку на компенсацію за працевлаштування 365 внутрішньо перемішених осіб в цьому році.
Нагадуємо, що роботодавці, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати компенсацію витрат на оплату праці таких працівників протягом 2-ох місяців у розмірі 6700 гривень щомісячно за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, за яку сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.
Для отримання такої компенсації витрат роботодавець повинен не раніше, ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування внутрішньо переміщеної особи подати до служби зайнятості заяву про компенсацію витрат:
-в електронній формі - через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія;
-в паперовій формі - особисто під час відвідування служби зайнятості або надіслати на адресу електронної пошти центру зайнятості за місцем реєстрації роботодавця.
Детальніше про процедуру надання компенсації читайте на сайті Державної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/1bbBH9.
Також звертайтесь за консультацією до фахівців Івано-Франківської обласної служби зайнятості за номером тел. гарячої лінії – (066) 655 40 33.
Ми завжди раді вам допомогти!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
10 листопада 2023 року
Пресреліз
Суспільно корисні роботи – тимчасова зайнятість працездатного населення в умовах воєнного стану
Оскільки війна спричинила падіння економіки країни, а разом з цим і зростання безробіття серед населення, восени 2022 року Уряд запропонував механізм залучення всіх, хто тимчасово втратив роботу, до «Армії відновлення» країни шляхом виконання суспільно корисних робіт, які оплачуються щонайменше на рівні мінімальної заробітної плати.
Порядок залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану затверджено Постановою Кабміну від 13 липня 2011 р. № 753.
Згідно з останніми змінами до Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 2023 № 1119, на даний час оплата за виконання суспільно корисних робіт зросла до півтора розміру мінімальної заробітної плати.
Івано-Франківська область активно долучилась до урядового проєкту «Армія відновлення». 20.02.2023 року головою обласної державної адміністрації – начальником обласної військової адміністрації Світланою Онищук було видано Окреме доручення щодо організації суспільно корисних робіт на Івано-Франківщині.
Так, від початку запровадження на Прикарпатті суспільно корисних робіт за період з 03.03.2023 по 09.11.2023 Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено вже 197 договорів на суспільно корисні роботи, до яких залучено 1100 осіб з числа зареєстрованих безробітних, в тому числі 103 внутрішньо переміщені особи.
Серед видів суспільно корисних робіт, до яких були залучені зареєстровані безробітні особи, переважали: надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам техногенного, природного та воєнного характеру; заготівля дров для опалювального сезону; виготовлення маскувальних сіток; ремонт і будівництво житлових приміщень; надання послуг в пунктах незламності; організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій; роботи з підтримання у готовності укриттів.
Яскравим прикладом організації суспільно корисних робіт є співпраця Косівської філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості, яка однією з перших в області уклала договір на виконання суспільно корисних робіт, з Космацькою сільською радою на виготовлення маскувальних сіток для потреб військових. До виконання робіт було залучено 133 особи з числа зареєстрованих безробітних. Також було укладено 5 договорів з громадською організацією «Гуцульські волонтери» у місті Косові, де було працевлаштовано 50 безробітних осіб, які також займалися виготовленням маскувальних сіток.
Даний вид робіт є надзвичайно важливим та необхідним у наш час, адже він спрямований на задоволення потреб Збройних Сил України, що сприяє наближенню нашої перемоги, а також надає можливість безробітним особам офіційно працевлаштуватися та отримувати заробітну плату на час виконання таких робіт.
Якщо у вас виникають питання щодо укладання договору на проведення суспільно корисних робіт, зверніться до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
25 жовтня 2023 року
Пресреліз
Від початку запровадження на Прикарпатті урядового проєкту «Армія відновлення» вже 1100 безробітних осіб долучилися до виконання суспільно корисних робіт
Суспільно корисні роботи – це один із видів тимчасової зайнятості, який має оборонний характер або ж слугує для ліквідації надзвичайних ситуацій, які виникли в період воєнного стану.
Основна мета організації та проведення таких робіт – це задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань та сил цивільного захисту у зв’язку з військовою агресією з боку російської федерації проти України, забезпечення функціонування економіки та системи забезпечення життєдіяльності, в тому числі соціально незахищених верств населення.
До суспільно корисних робіт залучаються зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені, а також працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, за домовленістю з керівниками.
На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними особами укладається строковий трудовий договір. Оплата праці здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні складає 6700 грн, що є більшою за середню виплату допомоги по безробіттю.
Від початку запровадження на Прикарпатті суспільно корисних робіт в рамках урядового проєкту «Армія відновлення» за період з 03.03.2023 по 24.10.2023 Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено 197 договорів на суспільно корисні роботи, до виконання яких було залучено 1100 осіб з числа зареєстрованих безробітних, в тому числі 103 внутрішньо переміщені особи. Усього за виконання суспільно корисних робіт по області виплатили вже понад 6 млн. грн.
Найчастіше безробітних Івано-Франківщини залучають до виконання таких видів суспільно корисних робіт, як надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам середовища; заготівля дров для опалювального сезону; ремонт і будівництво житлових приміщень; надання послуг в пунктах незламності; роботи, пов'язані з підтриманням громадського порядку; організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій; плетіння захисних сіток для потреб військових.
Працівники служби зайнятості області й надалі продовжують співпрацю з місцевими органами влади щодо залучення до суспільно корисних робіт ще більшої кількості працездатних осіб з числа безробітних, що перебувають на обліку в службі зайнятості, адже організація та проведення суспільно корисних робіт в умовах сьогодення – це не лише додатковий дохід для працездатних громадян, а й вагомий внесок на підтримку економіки країни.
Якщо у вас виникають питання щодо укладання договору на проведення суспільно корисних робіт, зверніться до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 371183
20 жовтня 2023 року
Пресреліз
493 роботодавці з Івано-Франківщини вже отримали компенсацію витрат за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб
Івано-Франківський обласний центр зайнятості продовжує розгляд заяв від роботодавців на отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні відповідно до Постанови КМУ від 20.03.2022 № 331 «Про затвердження Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/331-2022-%D0%BF#Text).
Від початку дії даної програми вже 493 роботодавці з Івано-Франківщини отримали позитивне рішення щодо отримання компенсації на загальну суму понад 9 млн. грн за працевлаштування 823 внутрішньо переміщені особи. З них 193 роботодавці подали заявку на компенсацію за працевлаштування 309 внутрішньо перемішених осіб в цьому році.
Нагадуємо, що роботодавці, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати компенсацію витрат на оплату праці таких працівників протягом 2-ох місяців у розмірі 6700 гривень щомісячно за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, за яку сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.
Для отримання такої компенсації витрат роботодавець повинен не раніше, ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування внутрішньо переміщеної особи подати до служби зайнятості заяву про компенсацію витрат:
-в електронній формі - через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія;
-в паперовій формі - особисто під час відвідування служби зайнятості або надіслати на адресу електронної пошти центру зайнятості за місцем реєстрації роботодавця.
Детальніше про процедуру надання компенсації читайте на сайті Державної служби зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-robotodavcyam-za-vpo, а також звертайтесь за консультацією до фахівців Івано-Франківської обласної служби зайнятості за номером тел. гарячої лінії – (066) 655 40 33.
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
18 жовтня 2023 року
Пресреліз
Незмінну трійку лідерства знову посідає Івано-Франківщина серед регіонів з найбільшою кількістю позитивних рішень Державного центру зайнятості щодо надання мікрогрантів
За результатами сімнадцятого періоду подачі заяв на отримання мікрогрантів Івано-Франківська область знову у трійці лідерів серед регіонів з найбільшою кількістю прийнятих Державним центром зайнятості позитивних рішень, а за підсумками січня-вересня 2023 року наша область у п’ятірці лідерів за загальною кількістю отримувачів мікрогрантів.
Так, згідно результатів урядової програми «єРобота», у сімнадцятому періоді подачі заяв на отримання мікрогрантів 26 жителів Прикарпаття отримали позитивне рішення від Державного центру зайнятості та зможуть скористатися коштами гранту на започаткування або розвиток власної справи.
Загалом, від початку року 301 підприємець з Прикарпаття, в тому числі 9 внутрішньо переміщених осіб, вже отримали мікрогрант на розвиток свого бізнесу на суму 73 млн. грн. Після отримання коштів мікрогранту дані особи зобов’язані створити 631 нове робоче місце.
Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. Найпопулярнішими сферами діяльності серед отримувачів мікрогранту є: тимчасове розміщування й організація харчування, загальна медична практика, відкриття спортивно-оздоровчих центрів, надання стоматологічних послуг та послуг з ремонту і обслуговування автомобілів.
Нагадуємо, що урядовий проєкт «єРобота» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.
Обов’язковою умовою надання коштів мікрогранту є створення нових робочих місць. Згідно даної урядової програми українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення.
Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду ведення підприємницької діяльності. Для цього потрібно: скласти бізнес-план, подати документи через портал «Дія», захистити бізнес-план, отримати позитивне рішення та відкрити рахунок в банку, отримати кошти та розпочати свою діяльність.
Івано-Франківський обласний центр зайнятості щоденно надає консультації у телеграм-каналі https://t.me/DCZ_IF та щовівторка о 10:00 год проводить онлайн-консультування щодо отримання мікрогрантів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.22 №738 (зі змінами) «Деякі питання надання грантів бізнесу» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/738-2022-%D0%BF#n19.
Щоб взяти участь у онлайн-консультуванні вам необхідно попередньо заповнити анкету учасника https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqPmEF4qEBXeoMP5tD90q9KW7ZL1D3uEOepXBZqdeGMnHBVw/viewform?usp=sf_link та перейти за посиланням для участі в онлайн-зустрічі https://us05web.zoom.us/j/5820263441?pwd=MkNRM2pmRXhFQTJ5c1Q0c1UrYjBCUT09 (Ідентифікатор конференції - 5820263441. Код доступу - 12345678).
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
3 жовтня 2023 року
Пресреліз
Понад 8 тисяч осіб були працевлаштовані за сприяння служби зайнятості від початку року
У січні – вересні 2023 року з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 3,6 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 10,3 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 7,6 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 73,7%.
Послугами служби зайнятості у січні - вересні 2023 року скористалися 18,1 тис. осіб, з них 13,6 тис. зареєстрованих безробітних.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 8,4 тис. осіб, зокрема 5,4 тис. зареєстрованих безробітних.
До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 228 осіб. Крім того, 984 особи були залучені до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 2,1 тис. безробітних проходили професійне навчання. 473 особи отримали ваучер на навчання та підвищення кваліфікації.
Станом на 1 жовтня 2023 року кількість зареєстрованих безробітних становила 3,2 тис. осіб.
Звертаємо увагу на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення. Офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
09 жовтня 2023 року
Пресреліз
Івано-Франківщина знову у трійці лідерів серед регіонів з найбільшою кількістю прийнятих Державним центром зайнятості позитивних рішень щодо надання мікрогрантів
За результатами шістнадцятого періоду подачі заяв на отримання мікрогрантів Івано-Франківська область знову у трійці лідерів серед регіонів з найбільшою кількістю прийнятих Державним центром зайнятості позитивних рішень, а за підсумками січня-вересня 2023 року наша область у п’ятірці лідерів за загальною кількістю отримувачів мікрогрантів.
Загалом, від початку року 275 підприємців з Прикарпаття, в тому числі 8 внутрішньо переміщених осіб, вже отримали мікрогрант на розвиток свого бізнесу на суму 67 млн. грн. Після отримання коштів мікрогранту дані особи зобов’язані створити 580 нових робочих місць.
Нагадуємо, що урядовий проєкт «єРобота» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.
Обов’язковою умовою надання коштів мікрогранту є створення нових робочих місць. Згідно даної урядової програми українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення.
Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду ведення підприємницької діяльності. Для цього потрібно: скласти бізнес-план, подати документи через портал «Дія», захистити бізнес-план, отримати позитивне рішення та відкрити рахунок в банку, отримати кошти та розпочати свою діяльність.
Івано-Франківський обласний центр зайнятості щоденно надає консультації у телеграм-каналі https://t.me/DCZ_IF та щовівторка о 10:00 год проводить онлайн-консультування щодо отримання мікрогрантів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.22 №738 (зі змінами) «Деякі питання надання грантів бізнесу» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/738-2022-%D0%BF#n19.
Щоб взяти участь у онлайн-консультуванні вам необхідно попередньо заповнити анкету учасника https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqPmEF4qEBXeoMP5tD90q9KW7ZL1D3uEOepXBZqdeGMnHBVw/viewform?usp=sf_link та перейти за посиланням для участі в онлайн-зустрічі https://us05web.zoom.us/j/5820263441?pwd=MkNRM2pmRXhFQTJ5c1Q0c1UrYjBCUT09 (Ідентифікатор конференції - 5820263441. Код доступу - 12345678).
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
07 липня 2023 року
421 роботодавець Прикарпаття вже отримав компенсацію витрат за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб
Івано-Франківський обласний центр зайнятості продовжує розгляд заяв від роботодавців на отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.
Наразі від початку дії даної програми вже 421 роботодавець Івано-Франківщини отримав позитивне рішення щодо компенсації за працевлаштування 707 внутрішньо переміщених осіб. З них 121 роботодавець подав заявку на компенсацію за працевлаштування ВПО цього року.
Нагадуємо, що роботодавці, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати компенсацію витрат на оплату праці таких працівників протягом 2-ох місяців у розмірі 6700 гривень щомісячно за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, за яку сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.
Для отримання такої компенсації витрат роботодавець повинен не раніше, ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування внутрішньо переміщеної особи подати до служби зайнятості заяву про компенсацію витрат:
-в електронній формі - через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія;
-в паперовій формі - особисто під час відвідування служби зайнятості або надіслати на адресу електронної пошти центру зайнятості за місцем реєстрації роботодавця.
Детальніше про процедуру надання компенсації читайте на сайті Державної служби зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-robotodavcyam-za-vpo, а також звертайтесь за консультацією до фахівців Івано-Франківської обласної служби зайнятості за номером тел. гарячої лінії – (066) 655 40 33.
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
19 червня 2023 року
Від початку року за сприяння служби зайнятості працевлаштовано понад 4 тисячі осіб
У січні - травні 2023 року з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 2,3 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 5,6 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 4,0 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 71,5%.
Послугами служби зайнятості у січні - травні 2023 року скористалися 12,0 тис. осіб, з них 9,6 тис. зареєстрованих безробітних.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 4,3 тис. осіб, зокрема 3,0 тис. зареєстрованих безробітних.
До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 104 особи. Крім того, 345 осіб були залучені до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 1,1 тис. безробітних проходили професійне навчання.
Станом на 1 червня 2023 року кількість зареєстрованих безробітних становила 3,5 тис. осіб.
Вкотре звертаємо увагу на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення та наголошуємо, що офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного
центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а,
м. Івано-Франківськ,
76002
(066) 37118
15 червня 2023 року
Відбувся інформаційний захід для внутрішньо переміщених осіб
Сьогодні, 15 червня 2023 року, в Муніципальному центрі дозвілля за сприяння Івано-Франківської філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості за участю соціальних партнерів, представників благодійних, волонтерських організацій та органів місцевого самоврядування відбувся інформаційний захід для внутрішньо переміщених осіб.
Під час заходу відвідувачі поспілкувались з представниками роботодавців, отримали інформацію про актуальні вакансії, дізнались про соціальні програми підтримки від служби зайнятості, зустрілись з представниками громадських та волонтерських організацій, які допомагають внутрішньо переміщеним особам.
В заході взяли участь 24 роботодавці, які представили понад 100 вакансій, а саме: продавець, кухар, електрогазозварник, швачка, закрійник, водій, водії тролейбуса, менеджер, оператор поштового зв'язку, касир торгового залу, адміністратор систем і мереж, бухгалтер і т.д.
На захід також запрошено соціальних партнерів, представників благодійних та волонтерських організацій та органів місцевого самоврядування: Департамент соціальної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Управління з питань УБД та ВПО, Івано-Франківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, БО «Благодійний фонд «Карітас - Івано-Франківськ УГКЦ», БФ «Рокада», ГО «Стан», ГО «ВПО Україна» Івано-Франківськ, ГО «Херсон нескорений», ГО «Вільна», Центр підтримки переселенців «Я – Маріуполь».
Були присутні понад 150 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб. Також взяли участь онлайн внутрішньо переміщені особи, які проживають у 17 громадах області.
«Від початку військових дій служба зайнятості області активно сприяє у працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб: здійснює підбір роботи, надає профорієнтаційні послуги, ваучер на навчання, сприяє роботодавцям у працевлаштуванні даної категорії громадян», - зазначив директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.
Зокрема, з початку 2022 року послуги служби зайнятості щодо сприяння у працевлаштуванні отримали 4,7 тис. внутрішньо переміщених осіб, з них 2,6 тис. осіб мали статус безробітного. За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 842 особи, 157 внутрішньо переміщених осіб за направленням служби зайнятості проходили професійне навчання. У 2023 році 5 осіб отримали ваучер на навчання та підвищення кваліфікації, 20 осіб залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 24 особи - до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.
Станом на сьогодні продовжують отримувати послуги служби зайнятості 220 осіб, які мали статус безробітного.
Служба зайнятості сприяє внутрішньо переміщеним особа у створенні та розвитку бізнесу. Станом на 14.06.2023 року Державний центр зайнятості прийняв позитивні рішення щодо надання мікрогрантів 207 подавачам заяв та бізнес-планів, серед яких 19 осіб з числа ВПО. Після отримання грантових коштів підприємці зобов’язані створити 429 нових робочих місць.
З метою економічного стимулювання роботодавців щодо працевлаштування ВПО під час воєнного стану в Україні з початку 2022 року Івано-Франківським обласним центром зайнятості 405 роботодавцям надано компенсацію за працевлаштування 679 внутрішньо переміщених осіб.
Якщо ви також шукаєте роботу, звертайтесь до фахівців служби зайнятості, які підберуть для вас найбільш підходящу вакансію, враховуючи ваші побажання, здібності, професійні навички, освіту та стан здоров’я (контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Звертайтеся! Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а
м.Івано-Франківськ,
76002
(066) 3711836
15.06.2023
Майже вдвічі розширено перелік професій та спеціальностей, за якими можна отримати ваучер на безкоштовне навчання
Щоб успішно працевлаштуватися або втриматися на робочому місці доводиться швидко пристосовуватися до динамічного темпу життя, вивчати нові технології, нове обладнання, нові процеси, а за певних обставин і зовсім змінювати свою професію.
Державна служба зайнятості має унікальну пропозицію для людей, які готові зробити ще один крок у своєму професійному розвитку – отримати документ, який дає право безоплатно підвищити свій освітньо-кваліфікаційний рівень, пройти перепідготовку чи підвищити кваліфікацію.
Обирати місце навчання можна з-поміж професійно-технічних та вищих навчальних закладів, підприємств, установ та організацій, які мають ліцензію на провадження такого виду діяльності за затвердженим Міністерством економіки переліком професій та спеціальностей.
Наказом Мінекономіки від 11 квітня 2023 року № 2040, що вступив у дію 25 травня, майже вдвічі розширено перелік професій та спеціальностей, за якими може бути виданий ваучер. Сьогодні цей перелік налічує 123 професії та спеціальності. Детальніше за посиланням https://is.gd/heOK2Q.
Серед нових у переліку робітничих професій такі затребувані у роботодавців, як: бетоняр, штукатур, муляр, продавець непродовольчих товарів, продавець продовольчих товарів, молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими, монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій, слюсар будівельний, електромонтер з ремонту та обслуговування апаратури та пристроїв зв’язку, електромонтер з експлуатації розподільних мереж, оператор котельні, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, провідник пасажирського вагона, службовець на складі (комірник), дорожній робітник тощо.
Також перелік доповнено такими сучасними спеціальностями, як: автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка, біотехнології та біоінженерія, гірництво, деревообробні та меблеві технології, дизайн, дошкільна освіта, економіка, енергетичне машинобудування, залізничний транспорт, інформаційні системи та технології, комп’ютерні науки, маркетинг, мікро- та наносистемна техніка, озброєння та військова техніка, підприємництво та торгівля, терапія та реабілітація, туризм і рекреація, теплоенергетика, фізична культура і спорт, цивільна безпека.
Повну інформацію щодо можливостей отримання ваучера на навчання можна отримати в будь-якому структурному підрозділі Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN) або на офіційному порталі Державної служби зайнятості в рубриці «Ваучер» https://is.gd/6czbRh.
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
Відділ організаційно-інформаційної роботи
Івано-Франківського обласного центру зайнятості
вул. Деповська, 89 а, м. Івано-Франківськ, 76002
(066) 3711836