Президенти Володимир Зеленський і Джо Байден підписали найсильнішу угоду з усіх, які були між Україною і США за час незалежності України

Новини 14 червня 2024

Учора Президент України Володимир Зеленський і Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден підписали одну із найважливіших двосторонніх угод.

За словами Володимира Зеленського, підписання угоди дозволяє  вийти на рівень справжнього союзництва, і це безперечне досягнення України.

«Ніколи раніше такої сильної угоди між Україною та США не було, - зазначив Глава держави. - Це справді історичний день. Ми підписали найсильнішу угоду між Україною та США за весь час нашої незалежності».

Угода містить дуже детальну юридично зобов’язувальну частину, і це – надійність підтримки незалежності України з боку Америки.

Вона включає безпекові гарантії від Сполучених Штатів засновані, зокрема, на сталості рівня безпекової та оборонної підтримки. І не лише на час цієї війни, а й на час миру після війни.

Також в угоді чітко зазначено, що Америка підтримує зусилля України для перемоги в цій війні. Окрім того,  хороші позиції щодо зброї для нашого захисту. Дуже конкретно – про системи «Петріот»,  постачання Україні ескадрилей винищувачів.

Разом з тим угода містить також і питання справедливої відповідальності росії за цю війну та за намагання знищити українців. Америка підтримує і справедливу компенсацію шкоди, завданої російськими ударами, і опрацювання шляхів, щоб заморожені російські активи були використані задля захисту та відновлення України.

Дякуємо Президентові Байдену та команді, Конгресу Сполучених Штатів за підтримку. Дякуємо всьому американському народу за солідарність з нами!