Керівники територіальних громад чотирьох областей обговорили й радилися, як ефективно реінтегрувати ветеранів і ветеранок війни у цивільне життя

Новини 18 травня 2024
У Лисецькій громаді відбувся інформаційно-навчальний захід у рамках проєкту «Реінтеграція ветеранів: від дієвих рішень для громад – до ефективної національної політики», який реалізовує Всеукраїнська асоціація громад у партнерстві з ГО «Простір можливостей» та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Понад 40 голів громад із Чернівецької, Закарпатської, Тернопільської та Івано-Франківської областей, фахівці органів місцевого самоврядування,  громадські експерти обговорили й розробили конкретні заходи та стратегії для успішної інтеграції ветеранів у цивільне життя, обмінялися досвідом, успішними кейсами, а також напрацювали інструменти формування ефективної національної політики у цій сфері. Серед найбільш актуальних питань є забезпечення житлом, працевлаштування, психологічна підтримка та медичне обслуговування учасників війни, їх родин.
«Необхідно починати працювати з цими людьми ще з того моменту, коли вони одягають військову форму, – переконаний виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад, керівник проєкту Іван Слободяник. – Взаємодіяти з їх родинами, знати їх потреби, допомагати вирішувати. На сьогодні це є одним із пріоритетів у діяльності територіальних громад, і потрібно сприймати це як можливість, людський ресурс для розвитку, а не виклик». 
Директор проєктів ГО «Простір можливостей», координаторка коаліції ветеранських просторів в Україні Оксана Коляда вважає, що спроможності кожної громади до реінтеграції ветеранів залежать від багатьох чинників: від наявності відповідних фахівців супроводу – до функціонування таких інституцій як ветеранські простори, реалізації програм підтримки ветеранів, що підкріплені як місцевим бюджетом, так й інструментами національного рівня. 
«Лисецька громада – одна з десяти  громад у різних регіонах України, яка бере участь у проєкті, – розповідає селищний голова Анатолій Лущак. – У нас відбулася стратегічна сесія, створюється ветеранський простір, фахівці пройшли відповідне навчання, соціальні служби теж працюють у цьому напрямку. Зазначу, що не лише місцева влада, а й усе суспільство, громадські та релігійні організації мають консолідовано допомагати ветеранам та їх рідним».